Naša zadnja čajanka v tem letu je bila prav nekaj posebnega. Že pred časom se je med našimi člani porodila ideja, da bi na enem izmed naših srečanj obudili spomine na čas, ko naš dom ni bil le »neka stavba«, ampak je bil del mladosti mnogih Ložank in Ložanov, ki so danes naši člani. Ker je veseli december kot nalašč za vesela druženja, smo s tokratno čajanko, ob veselem druženju obudili spomine na tisti čas.
Zbrali smo se 4.12.2024 ob 17. uri v našem domu. Vabilu se je odzvalo 29 članov. Po obveznem napitku dobrodošlice je naš predsednik Miha povedal nekaj uvodnih besed in na kratko predstavil zgodovino objekta. Zgradili so ga člani Zveze Borcev Log v sodelovanju z Društvom upokojencev Dragomer. V drugi polovici 70 let je del stavbe dobila v uporabo loška mladina. Mnogi naši člani se še dobro spominjajo druženja in zabave v tamkajšnjem disco klubu, ki je bil aktualen nekaj let. Uradni lastnik stavbe je bila ZB Log, leta 2004 pa so objekt odstopili v trajno last Društvu upokojencev Log. Rafka je dodala, da je bilo DU Log ustanovljeno s sklepom na občnem zboru takratnega društva DU Dragomer, 4. 4. 1976. S tem sklepom se je društvo razdvojilo na DU Log in DU Dragomer – Lukovica (današnji DUDL). Primopredaja je bila 9.5.1976, prvi predsednik društva pa je bil Matija Remškar, tajnica Tončka Sečnik, blagajnik pa Jože Lekše. Ob sproščenem pogovoru se je nanizalo kar nekaj spominov, tudi iz daljne preteklosti na Logu. Marko je omenil, da je v preteklosti obstajal orkester godbe, ki ga danes, kljub številčnejšemu prebivalstvu, nimamo.


Sledil je zabavni del našega srečanja. Z Branko sva poskrbeli za dekoracijo prostora, slane prigrizke in čaj, naše članice in člani pa so prispevali sladice in narezek. Seveda na čajanki ni manjkalo čaja, ker pa se šika v decembru pogreti in nazdraviti s »kuhančkom«, tudi ta ni izostal. Obdajale so nas praznične vonjave po cimetu in klinčkih, po prostorih doma pa so zvenele melodije in ritmi naše mladosti. Za glasbo in tehnično podporo je poskrbel Andrej. Ob odličnem izboru pa se je naša društvena soba kaj hitro spremenila v plesišče. Vse prisotne so »zasrbele pete« in mislim, da ni bilo nikogar, ki se ne bi pridružil plesu, četudi le za kratek čas.
Po mnogih »zimzelenih« disko ritmih je ob zaključku srečanja zazvenela pesem »Sava šumi« (Dekameron), ki je že nekoč mladini naznanila konec in odhod domov…
Vsi udeleženci so bili nad čajanko z zabavnim pridihom navdušeni in mnogi so izjavili, da si še želijo takih srečanj in ker glasba in ples pozitivno delujeta na telo in duha ne vidim razloga, da ne bi takega srečanja res še ponovili.
Hvala vsem, ki ste kakorkoli pripomogli k uspešni izvedbi zadnje čajanke v tem letu. Želim vam lep in vesel praznični december, v letu 2025 pa predvsem zdravja in veliko dobre volje!!!!!
Za DU Log, Damijana Toplak
