Naša likovna sekcija spet deluje s polno paro. Ker umetnine nastajajo počasi, nima smisla, da objavljamo vsako delavnico posebej, ampak bom združil poročila za par delavnic skupaj. Začeli smo 16. januarja, zmenili smo se, da bomo nadaljevali z akvareli, saj smo komaj premagali prve težave, ki jih predstavlja akvarelna tehnika. Pridobili smo novega člana, udeležba na prvi delavnici je bila okrnjena zaradi drugih obveznosti in bolezni. Na tej prvi delavnici je bila že ustvarjena ena nova slika in nekaj skic.



Naslednja je bila 23.januarja, Damjana se je posvetila prazni steni, saj naše umetnine čakajo na naslednjo razstavo. Naredila je res lepo …, drugi pa smo nadaljevali z delom na svojih projektih, jaz priznam, da me je skoraj minilo in sem hotel že zavreči svojo slikarijo, ampak sem vztrajal in bom videl, kaj bo ratalo.



Tretja delavnica je bila 30. januarja. Najbolj produktivna je bila zopet Anka, ki svojo sliko naredi na pamet medtem, ko se drugi mučimo s preslikavanjem. Izjema je seveda Martina, ki se loti bolj zahtevnih projektov. Na koncu sem tudi jaz nekako zadovoljen s svojim izdelkom, malo ga bom enkrat še popravil. Ker potrebujemo čestitke za naše jubilante, sem se odločil, da tudi jaz naslikam kakšno, da ne bo vse delo na Martini.



Zapisal Andrej Jerina
