Lepo pozdravljeni.
Danes smo iz previdnosti ostali bolj pri tleh, čeprav se je vreme uredilo in so se lepo videle tudi Kamniško savinjske Alpe.
Z avti smo se zapeljali do ,,Štirne,, pod Storžev grič in jo mahnili na Planino nad Vrhniko.
Zjutraj je bilo še soparno, vendar smo po eni uri že dosegli Kočo na planini.
Najprej smo se povzpeli na stolp, kjer so se že odpirali pogledi po širši okolici.
Sledila je jutranja kavica na sončku ob koči.
Po pavzi smo pot podaljšali proti Zaplani in skrenili levo mimo Ajdovske deklice,
ki je nekoč stala na Planini ter z drugo nogo na Ljubljanskem vrhu, ter prala perilo v potoku Bela.
Tako je bilo pač v času Ajdov v naši deželi.
Mi smo se vračali po spodnji krožni poti in se vrnili do ,,Štirne,,.
Izgubljene kalorije in rezime ture smo nadomestili na Vrhniki, ter se nato sveži vrnili na Log.
Lep pozdrav do prihodnjega tedna.
Zlatko






