Lepo pozdravljeni!
Zjutraj se je zbralo sedem pohodnikov HP.
Vreme ni bilo tako kot so napovedovali vremenarji. Ves čas je malo rosilo, kar pa nas ni oviralo.
Zapeljali smo se do Živalskega vrta, od tu naprej pa peš ob Večni poti v smeri Čada do odcepa za Rožnik.
Po ravno prav strmih stopnicah za ogrevanje smo se povzpeli do cerkve na Rožniku.
Postanek smo naredili pri spominski Cankarjevi sobi.
Tu smo spregovorili nekaj besed o Cankarju, ki je bival na Rožniku od 1910 do 1917 leta, ko se je z Dunaja vrnil v Ljubljano.
Gostišče na Rožniku so prenavljali, tako, da smo Cankarju nazdravili z okusnim rožičevim žganjem kar pod nadstreškom muzeja.
Pot smo nadaljevali proti šišenskemu hribu, nato pa skrenili v smeri Mosteca.
V gostišču Mostec je bila pavza za kavico in klepet.
Po pavzi smo se ob Večni poti vrnili na jutranje izhodišče.
Tri ure zmerne hoje je bilo za današnje kislo vreme ravno dovolj.
Lep pozdrav do prihodnjič.
Zlatko






