Danes dne 6.9.2025 se je v okviru prireditve Športfejst zbralo iz DU Log 32 navdušenih rekreativcev.
Od 9. ure do 9.30 so se pod vodstvom Mihe Lenaršiča in pomočnikov izvedle telovadne vaje.
Udeleženci Poskočni Ložani, Hitri Polžki in ostali so se potrudili in vaje izvajali brezhibno.
Sledil je kratek odmor in priprave na pohod čez Mali plac v Bevke.
Prav tako število, torej 32 se je udeležilo tudi pohoda.
Veseli smo bili mlade družinice z tremi otroci, ki se nam je priključila na pohodu.
V zmernem tempu smo nekaj minut pred 10. uro krenili čez avtocesto v smeti Malega placa in Bevk.
Z odsevnimi jopiči smo ob glavni cesti poskrbeli za varnost pohoda.
Ob klepetu smo hitro prispeli do vhoda na Mali plac.
Tu smo planirali kratek postanek za osvežitev in nekaj sladkega. (Marko hvala za dostavo)
Besedo smo prepustili Andreju Kavčiču, ki nam je povedal nekaj o znamenitostih Malega placa.
Še posebej se je posvetil pri opisu nagajivih škratov, ki bivajo tu v gozdu, kar je zanimalo mlajše pohodnike.
Škrati so lahko nagajivi, v glavnem pa prijazni in radodarni z bombončki in čokoladami,
kar smo pozneje, ko smo prečili gozd tudi doživeli.
Škrati so bili tokrat res radodarni do najmlajših pa tudi starejših pohodnikov/pohodnic.
Mi smo nadaljevali pot in prišli do Športnega parka Bevke.
V gostišču so nam postregli z kavico in rogljičkom. Po daljši pavzi smo se po spodnji krožni poti vrnili nazaj na Log.
Pohod je potekal brez vsakega problema in smo bili pri povratku na Log vsi zadovoljni.
Tu smo bili postreženi z res okusnim golažem. ( pohvala Miranu in kuharici)
Hvala vsem , ki ste kakorkoli prispevali, da je vse potekalo brezhibno.
Posebna zahvala pa Andreju, ki je vzpostavil tako pristen odnos z nagajivimi škrati in Simoni,
ki nas je tako bogato oskrbela z dobrotami.
Hvala tudi organizatorju Športfejsta za kavico in golaž.
Za DU Log, Zlatko











