Sv. Jakob

Lepo pozdravljeni!
Danes smo HP štartali z Loga v oblačnem jutru. Devet pohodnikov se nas je zapeljalo do Topola pri Katarini.
Tu smo se pohodno obuli in krenili mimo cerkve Sv Katarine na sam vrh nad njo.
Sneg je že skoraj skopnel le na posameznih strmih delih je bilo potrebno popaziti.
Zjutraj nas je občasno obsijalo sonce, po enajsti uri pa so bile že pomladne temperature.
Mi smo se ustavili na naslednji vzpetini pri cerkvi Sv. Jakob in naredili postanek za čaj in še kaj.
Po skupinski fotografiji je sledil daljši spust do idilične cerkve Sv. Florjana iz leta 787.
Od tu smo se vračali nazaj po spodnji poti mimo Sv. Jakoba proti Katarini.
Grebenska pot nam je nudila lepe poglede na Kamniško savinjske Alpe.
Z malo pazljivosti smo se po zasneženi poti vrnili do gostišča na Katarini, kjer so nam postregli z domačimi dobrotami.
Ob tej priliki smo nazdravili naši Branki za njen praznik. Hvala Branka za dobro kapljico in kavico.
Lep sončen dan je za nami.
Lep pozdrav do prihodnjič.
Zlatko

Scroll to Top