Sv.Urh-Orle

Lepo pozdravljeni!

Danes dne 4.12.2025 se nas je v športnem parku zbralo 8 Hitrih Polžkov.

Zapeljali smo se do cerkve Sv. Urha nad Dobrunjami, torej malo naprej od gostilne ,,Micka,, na Litijski.

Pot nas je peljala mimo cerkve Sv. Urha v gozd po listnati poti.

Zaradi vlake smo se nekajkrat izognili deloma blatnim odsekom.

Pot nas ni preveč motila. Po dobri uri smo bili v vasi Orle. 

Pohodnice so bile kljub sivini navdušeno nad hojo, zato smo pot podaljšali še do spomenika padlim na koncu vasi.

Pri povratku smo se ustavili v znani Gostilnici Orle, kjer smo zasedli zadnjo prosto mizo. (nujne rezervacije tudi med tednom)

Tu se je prileglo kuhano vino. Sonja pa nas je postregla z okusnim pecivom.

Po pavzi smo se povzpeli še na stolp, iz katerega pa danes dalj od Ljubljane ni bilo videti.

Vračali smo se po deloma isti poti in za slavljenko Sonjo nabrali sezonski šopek. ( kamen, borovničevje in bor)

Sonji se zahvaljujemo za vse tekoče stvari.

Rezime ture smo naredili na Brezovici in bili kljub lažji turi vsi veseli in zadovoljni.

Lep pozdrav do prihodnjič.

Zlatko

Scroll to Top