Viševnik

Danes zjutraj 31.7.2025 se je zbralo v športnem parku Log sedem Hitrih Polžkov. Od tega dve pripravnici, ki sta ekipo krepko pomladili.

Zapeljali smo se čez nov avtocestni priključek Dragomer, mimo Bleda in parkirali na Pokljuki pri vojašnici.

Nekaj pred osmo uro je naša skupina že krenila v smeri Viševnika. Najprej  smo si ga ogledali kar iz parkirišča.

Med potjo smo nekaj časa lepo kramljali, pozneje pa utihnili, ko smo prišli v strme klance.

Lepo smo napredovali, se slikali med potjo in opazovali vse lepe rožice.

Ljudi je bilo na poti proti vrhu veliko, od tujcev pa do mladih iz smučarskih klubov, ki so na kondicijskih pripravah.

Mi smo lepo napredovali na poti proti vrhu in v dveh urah in četrt že osvojili vrh Viševnika 2050m. (letošnji prvi dvatisočak)

Sledila je zaslužena malica in dobrote iz nahrbtnika. Razgledov na Triglav tokrat ni bilo, saj se je krepko zavil v meglo.

Po skupinski sliki na vrhu smo se odpravili po krožni poti na Srenjski preval in naprej čez Kačji rob nazaj na Pokljuko.

Med potjo je bilo res razkošje pogledati na bogato gorsko cvetje. ( Planike, murke, nageljčki in druge)

Mladenki sta brez težav sledili nam izkušenim planincem. (Bravo punce)

Vreme je bilo odlično za hojo, delno oblačno, na trenutke sončno.

Pohvala tudi vremenarjem, ki so ob 14.uri, ko smo prišli nazaj na Pokljuko padle prve kapljice.

Mi smo se med potjo domov ustavili in nadomestili izgubljeno energijo.

Lep dan z polno lepimi vtisi in dobri družbi je za nami.

Zlatko

Scroll to Top