Vrtača

Lepo pozdravljeni!

Pet Hitrih Polžkov se je danes odločilo in osvojilo 2181m visoko Vrtačo.

Zjutraj smo bili še malo v dilemi glede poti na Vrtačo, saj je deževalo do sredine noči.

Mi smo se kljub temu zapeljali do Ljubelja in ob 7.uri že štartali od avta v smeri Zelenice.

Ob 8.15 so nam v koči postregli jutranjo kavico. Oskrbeli smo se z dovolj vode in krenili v smeri Stola in Vrtače. 

Po dobri uri hoje smo skrenili v strma pobočja Vrtače in že kaj kmalu zagledali znameniti cepin ovit z jeklenico.

Kar nekaj časa smo se še vzpenjali sem ter tja in dosegli vrh Vrtače.

Ta gora je na vrhu dokaj razcefrana, mi pa smo našli svoj prostor in se podprli z malico.

Tudi številne kavke so zahtevale en del sendviča.

Po malici smo se previdno spustili po dokaj zahtevnem skalovju do sedla,

od tam naprej pa je šlo proti Zelenici v eni prestavi hitreje.

Na zelenici smo si vzeli čas za rezime ture in nadomestili izgubljene tekočine in energije.

Seveda nas je čakal še slabo uro dolg (siten) spust do Ljubelja.

Zadnjih deset minut nas je nekaj kapljic dežja spomnilo na možne popoldanske plohe, ki jih vedno obljubijo vremenarji.

Pri Tržiču smo se srečali še z močnim nalivom, ki nam je opral zastonj avto.

Na Log smo pripeljali v zopet sončen dan.

Zanimiva in lepa tura, ki zahteva kar nekaj kondicije.

Lep pozdrav do prihodnjič.

Za Hitre Polžke,

Zlatko

Scroll to Top