Virnikov Grintavec

Lepo pozdravljeni!
Glede na napovedan vroč dan smo se danes zjutraj že ob 6. uri odpeljali z Loga proti Jezerskem.
Parkirali smo pod cerkvijo sv. Ožbolta. Izredno velika cerkev, ki pa na svojem zvoniku nima kazalcev na uri.
To nas je po eni strani celo razveselilo. Osem HP se je napotilo mimo cerkve in zadnje kmetije v smeri Virnikovega Grintavca.
Pot nas je dolgo vodila skozi gozd, kar je bilo prijetno za pohod.
Proti vrhu so se pogledi odpirali na nasprotno stran doline, kjer so se postavljali naši najvišji vrhovi, kot so Kočni, Grintavec, Skuta, Rinke itd..
Pot je na nekaterih odsekih dokaj strma kar je zahtevalo previden korak.
Mi smo v zmernem tempu dosegli vrh in zaslužili malico in razglede na vse strani.
Po malici je sledila običajna skupinska, nato pa previden spust nazaj v dolino.
Zapeljali smo se do gostišča pri Planšarskem jezeru.
Tu smo nadomestili izgubljene tekočine in se ojačali z pravo planšarsko hrano.( Žganci. kislo mleko, zelje, obara i.t.d.)
Sledila je dokaj normalna vožnja brez zastojev do Loga, kjer so bile temperature že bistveno višje.
Lep dan je zopet za nami.
Želim vam ležalnik v senci in kaj hladnega v vrčku.
Lep pozdrav,
Zlatko

Scroll to Top