Lep pozdrav vsem HP in ostalim!
Danes je zopet en lep pohod za nami.
Devet HP se je zapeljalo zjutraj ob 6. uri do Medvedove Konte nad Pokljuko.
Od izhodišča do Blejske koče na Lipanci smo potrebovali 30min hoje.
Tu smo nekateri popili prvo jutranjo kavico.
Okrog koče so se že sprehajali posebni ( Tajski ) pujsi in nas godrnjaje pozdravljali.
Mi smo se po pavzi namenili na krožno turo čez Mrežce na Lipanski Vrh in naprej na Brda višine 2009m.
Med Mrežcami in Lipanskim vrhom smo pospravili palice v nahrbtnik saj je bilo potrebno deloma poplezati čez škrbino po zahtevnem skalovju.
Za izkušene Polžke ni bilo nobenih težav.
Zadnji hrib- Brda je zahteval še nekaj energije. Na vrhu je sledila zaslužena malica.
Preko celega pohoda nam je pogled uhajal na Triglav in okoliške hribe, ki so bili zjutraj kot na dlani.
Skupina se je z vrha Brd polagoma spuščala nazaj proti Lipanci, dva ,,zelo,, Hitra Polžka (Jani in Andrej) pa sta skočila še na Debelo peč. (bravo)
Mi smo se zopet združili pri blejski koči, kjer smo se tudi odžejali in okrepčali, nato pa krenili do naših avtomobilov.
Od tu smo po debeli uri prispeli zopet na lepi Log.
Za hitre Polžke,
Zlatko












