Košutnikov turn

Lepo pozdravljeni HP in vsi ostali!
Danes se je šest pohodnikov zapeljalo skozi Tržič, Jelendol do parkirnega prostora v Krnico pod Dolge Njive.
Makadamski del poti je malo zdelan od zadnjih padavin. No, z nekaj potrplenja se da pripeljati.
Od park prostora smo potrebovali slabe pol ure do koče na Dolgih Njivah.
Popili smo jutranjo kavo, tisti, ki pa niso bili še pri tej koči pa so občudovali enkratne rožice vse naokrog koče.
Tudi živali imajo veliko, tako da so samooskrbni glede prehrane.
No mi smo se namenili na Košutnikov Turn. V ključih smo se hitro dvigovali, čeprav strmine niso popuščale do vrha.
Od sedla z Avstrijo smo pospravili palice v nahrbtnik in 15 minut poplezali do vrha.
Na vrhu Košutnikovega Turna smo si vzeli čas za malico in čudovite razglede prav do Triglava, Stola, Kočne i.t.d.
Spoznali smo se z planinci iz Sevnice in poklepetali z njimi. . Vreme nas ni preganjalo, saj je bilo nebo brez oblačka.
Po daljši pavzi smo se previdno spustili nazaj do koče na Dolgih njivah, kjer smo uživali ob špricarju in dobrih štrukljih.
Veseli smo bili, da smo osvojili dokaj zahteven vrh.
Po prijetnem posedanju in klepetu smo se vrnili do avtomobilov in se zapeljali proti domu z lepimi vtisi.
Lep pozdrav do prihodnjič.
Zlatko

Scroll to Top