Triglavska jezera

Lepo pozdravljeni!
Danes je bil lep pohod na Malo Tičarico in triglavska jezera.
Sedem HP se je zbralo zjutraj ob 5 uri v Športnem parku.
Zapeljali smo se na Planino Blato in malo pred 7.uro že štartali z parkirišča.
Ob 8.uri smo že pili jutranjo kavico na Planini pri Jezeru.
Po kratki kavi pa naprej na Planino Dedno pole in Planino Ovčarija, kjer smo skrenili za Štapce.
Tu smo se dogovorili, da osvojimo še Malo Tičarico višine 2071 m, kljub temu, da so vrh Tičarice že zastrle bele meglice.
Mi smo bili po dobre pol ure že na vrhu Tičarice in uživali pri zasluženi malici.
Meglice so po krajšem času tudi odšle in nam odstrle lepe poglede z vrha na dvojna triglavska jezera in kočo.
Po malici smo se previdno spustili nazaj čez Štapce do koče pri Triglavskih jezerih.
Tu smo uživali ob kavici in vrveržu turistov okoli Koče iz različnih koncev Evrope.
Potrebno je bilo vzeti pot pod noge in piti čez zjutraj naštete planine nazaj na izhodišče. (3 ure)
Na Planini Dedno polje nam je teknilo kislo mleko in ajdova pita.
Še kako dobo uro in že smo bili na Planini blato- jutranjem izhodišču.
Malo utrujeni po cca 22 Km hoje in 1300 višinskih smo se zapeljali še v Staro fužino, kjer smo naredili rezime ture.
Vsi zadovoljni in polni vtisov smo se z manjšim zastojem na Bledu vrnili na Log.
Lep pozdrav do naslednjič.
Zlatko

Scroll to Top