Veliki Draški vrh

Lepo pozdravljeni!
Danes zjutraj smo štirje HP že ob 5.30 štartali iz Loga.
Vremenska napoved ni bila ravno slaba. Naj bi bilo vreme suho do 15. ure.
Že med vožnjo proti Bledu smo doživeli prve lokalne plohe.
Mi smo se zapeljali do konca ceste na Pokljuki, kjer je izhodišče za Vel. Draški Vrh, Triglav in še ostale ture.
Ko smo se pohodniško opravili je zopet rahlo deževalo. Mi smo kljub temu krenili proti Planini Konjščica, v dobri veri, da se bo vreme le popravilo.
Nič ni bilo od tega. Na planini Konjščica smo hoteli popiti kavico, vendar oskrbnika nismo uspeli priklicati. (verjetno je imel delo z živino)
Kratek čas smo vedrili in ugotovili, da današnji dan le ne bo primeren za naš visoki cilj.
Oblačnost se je spuščala, tako, da smo se odločili, da se vrnemo do avtomobilov in da obiščemo Pl. Uskovnico.
Obiskali smo lansko leto na novo odprti Dom na Uskovnici.
V lepo urejenem spodnjem prostoru doma smo ob 9.30 popili jutranjo kavico, ter poklepetali z prijaznim oskrbnikom.
Po pavzi smo se zapeljali proti Srednji vasi in nadaljevali proti domu.
Skoraj ves čas je med potjo rosilo, kar je potrdilo našo pravilno jutranjo odločitev, da prekinemo pohod.
Kljub temu nekaj slik iz deževnega kratkega pohoda.
Lep pozdrav, Zlatko

Scroll to Top