Palec

Lepo pozdravljeni!
Danes zjutraj se nas je 6 Hitrih Polžkov zapeljalo do prelaza Ljubelj.
Malo pred sedmo uro smo se že podali v smeri Doma na Zelenici.
Na melišču pod Begunjščico smo namenili nekaj pozornosti dvema igrivima gamsoma.
V dobri uri smo že sedeli na Zelenici ob jutranji kavici, nato pa nadaljevali pot v smeri Stola in Vrtače.
Vreme je bilo odlično, tako, da se nam ni mudilo in smo lahko zopet med potjo opazovali gorsko cvetje.
Prišli smo do mesta kjer smo se ustavili in občudovali nasad planik.
Res ti srce zaigra, ko jih je na enem mestu posejanih toliko planik.
Sledilo je kar nekaj posnetkov, nato naprej po melišču na Palec.

Malo od sedla naprej smo si nadeli čelade in pospravili palice.
Od tu je bila pot delno zahtevna, tako da smo v zmernem tempu dosegli vrh Palca višine 2026m.
Veseli uspeha smo si na vrhu privoščili oddih in prigrizek ter naredili skupinsko fotografijo.
Po daljši pavzi in odličnih razgledih na vse strani se je bilo potrebno spustiti previdno nazaj do Zelenice.
Tu smo si zaželeli nekaj toplega, kar so nam tudi radi postregli.
Še slabo urico spusta do Ljubelja je bilo, kjer smo zaključili turo.
Dobrih šest ur efektivne hoje in 975m višincev je za nami.
Krasen dan, ki nam bo že zaradi planik ostal dolgo v spominu.
Lep pozdrav, Zlatko

Scroll to Top